Dzialania spoleczenstwa wzgledem panstwa

Dzialania spoleczenstwa wzgledem panstwa

Japoński Nowy Rok Celebration (Shogatsu lub Oshogatsu) – Tradycje, zwyczaje i Fakty

W Japonii, Nowy Rok jest najważniejsze święta. Ludzie powiedzą „ake-mashite-omedetou-gozaimasu” (co oznacza „Happy New Year”) ze sobą, gdy widzą, co po raz pierwszy w Nowym Roku. Zdarzenia są powszechnie znanym i cieszył się, większość biznesu są zamknięte od 1 do 3 stycznia, z wyjątkiem niektórych sprzedawców. Wielu ludzi, którzy przenieśli się do dużych miast wróci do domu w czasie wakacji, aby być z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ większość firm są zamknięte w ciągu pierwszych trzech dni po Nowym Roku, ulice wydają się być bardzo cichy, z wyjątkiem tych w pobliżu świątyń i sanktuariów.

Przed Nowym Rokiem, Japończycy mają zwykle Bonenkai imprezę, która odbędzie się wśród kolegów biurowych i bossów. Słowo „Bonenkai” oznacza „forget-the-old-roku imprezę”. Strona jest przeznaczona zapomnieć nieprzyjemne wspomnienia mijającego roku, a także powitać Nowy Rok. Na imprezie, szefowie zwykle opisują wszystkie swoje rzeczy się Breiko (znaczy zapomnieć swoją pozycję i być niegrzeczne!).

Omisoka jest dzień sylwestra i jest to drugi najważniejszy dzień w roku, w Japonii. Japończycy są bardzo zajęty na omisoka ponieważ trzeba zrobić sprzątanie domu (tzw osoji), aby pozbyć się brudne mijającym roku. Wszystko musi być oczyszczone przed dniem Nowego Roku. Nowo oczyścić dom jest obwieszone pewnych pomyślnych obrazów takich jak Kadomatsu i shimekazari. Po oczyszczeniu, Japończycy mają największy obiad roku.

Na sam koniec dnia, zwykle około 11 wieczorem, to bardzo często mają toshikoshiudon lub toshikoshisoba, rodzaj japońskiego makaronu. Długie makarony są zjadane symbolizuje długą żywotność. Joya jest noc sylwestrową. Krótko przed północą, świątynie i sanktuaria w całej Japonii uderzyć ich ogromne dzwony 108 razy, ostrożności przeznaczone do jazdy grzechy z poprzedniego roku oraz zapewnienie świeżego nowy start.

Artykuł napisany przez: