Jakie sa spoleczne dzialania wzgledem panstwa?

Jakie sa spoleczne dzialania wzgledem panstwa?

Japoński Nowy Rok uroczystości (tzw shogatsu w języku japońskim) odbywa się od 1 do 3 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku jest nazywany gantan i jest obywatelem dni w Japonii. Rodziny zazwyczaj gromadzą się, aby spędzać dni razem. Podczas shogatsu, ludzie będą jeść specjalne potrawy zwane Osechi-Ryori Ryori które zapakowany jest w pudełko Jubako i ma kilka warstw. Każde danie ma szczególne znaczenie. Na przykład, kuromame (słodkie czarna fasola) dla zdrowia, krewetki na długie życie, kurikinton (kasztany i tłuczonych słodkie ziemniaki) szczęścia, tazukuri (Terriyaki smak małe sardynki) dla dobrych zbiorów, kazunuko (śledź ROE) dla płodności i wkrótce. Jest to również tradycyjne potrawy jeść Mochi (ryż placek) w czasie świąt noworocznych. Najbardziej popularnym daniem jest zouni mochi (ryż zupa placek). Ale oczywiście składniki są różne w zależności od regionów i rodzin.

Jest zwyczaj dawania pieniędzy na dzieci podczas tych świąt (to się nazywa otoshidama). Byłby to dobry pomysł, jeśli przygotuje pieniądze w małych kopert ozdobnych, jeśli idziesz do rodzinnych spotkań. W pierwszym dniu Nowego Roku, Japończycy zazwyczaj odwiedzić świątynię lub sanktuarium do modlitwy za bezpieczeństwo, szczęście i zdrowie. To pierwsza wizyta w sanktuarium lub świątyni nazywa hatsumode w języku japońskim (czyli „pierwszą wizytę”) i jest to jeden z najważniejszych obrzędów w roku.

Początkowo Japończycy świętują Nowy Rok na podstawie chińskiego kalendarza księżycowego, jednak w 1873 roku przyjęli kalendarz gregoriański, a więc 01 stycznia stał się oficjalnym Japoński Nowy Rok. Dowiedz się także kilka interesujących faktów na temat obchodów chińskiego Nowego Roku.

Artykuł napisany przez: